شمرون ، شمیران و معرفی محله های شمیران،مذهبی ، علمی ، پزشکی ، آموزشی ، کامپیوتر

ADSL چیست؟

نویسنده :ع.ا نصر
تاریخ:جمعه بیستم بهمن 1391-07:36 ق.ظ

ما کلا برای اتصال به اینترنت احتیاج به یک وسیله داریم تا به این شبکه جهانی متصل بشیم واون یک مودم است که در مدل معمولی توسط یک خط تلفن وارد اینترنت می شویم وبا سرعت کم وبرای بهتر شدن سرعت از مودم ای دی اس ال استفاده می کنیم که من در پائین یک سری توضیحات میدم امیدوارم بدرد شما بخورد.

فناوری ADSL چیست ؟

  در این مقاله به معرفی یکی از بهترین روش های حاضر برای اتصال به اینترنت در ایران به خصوصبه دلیل سرعت پایین سرعت خطوط داخلی ایران می پردازیم که بسیار کمک به خرید و شناختن این تکنولوژی میکند...

    ADSL کابل تلفن موجود را برای دستگاه های تلفن استاندارد ( مانند تلفن یا فاکس ) ، قابل استفاده می کند . مانند یک اتصال پرسرعت داده به ISP عمل می نماید .

  این کار با تبدیل داده از کامپیوتر کاربر و یا شبکه محلی LAN به سیگنال های صوتی با فرکانس بالا انجام می گردد ، که این سیگنال های با فرکانس بالا می توانند در طول کابل تلفن کاربر ، در همان بازه زمانی که سیگنال ها از تلفن یا فاکس عبور می کند ، منتقل شوند .

  فیلتر، از پارازیت حاصل از فرکانس بالا که از انتقال بوسیله تلفن یا فاکس ایجاد می شود جلوگیری کرده و سیگنال دیجیتال با فرکانس بالا بوسیله دستگاه کشف می شود را متوقف می کند .

  ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line ( خطوط مشترک دیجیتالی نا متقارن ) می باشد . ADSL دومین تکنولوژی بزرگ در ارتباطات با پهنای باند بالا خواهد شد . ADSL توانایی عبور حداکثر 7 مگابایت داده را از میان سیمهای تلفن مسی ، که در حال حاضر در اکثر منازل نصب شده است و در دسترس می باشد را دارا می باشد.

  به طور کلی ، ADSLتکنولوژی انتقال با سرعت بالا است . ADSL در واقع نوعی از DSL ها می باشد که ارتباط آن نامتقارن