شمرون ، شمیران و معرفی محله های شمیران،مذهبی ، علمی ، پزشکی ، آموزشی ، کامپیوتر

۱۰ روش طبیعی برای از بین بردن جرم دندان

نویسنده :
تاریخ:سه شنبه پانزدهم فروردین 1396-08:15 ق.ظ

anasr121.mihanblog.com
جرم دندان، یک لایه نرم و چسبناک باکتری است که روی دندان‌هایتان، پرشدگی‌ها، لثه‌ها، و زبان ایجاد می‌شود.
 
وقتی لایه‌های متعددی از جرم با موادمعدنی موجود در بزاق ترکیب می‌شود، به ماده‌ای آهکی و گچی سفیدرنگی تبدیل می‌شود که رسوب یا تاتار نام دارد.
 
رسوب زمینه را برای رشد باکتری‌های دهانی که از قند موجود در غذاهایی که می‌خورید تغذیه می‌کنند، فراهم می‌کنند. بعلاوه اینکه این ماده در طی این فرآیند اسید تولید می‌کند که مینای دندان را از بین برده و موجود پوسیدگی‌های دندانی می‌شود. باکتری همچنین سمومی تولید می‌کند که منجر به مشکلات متعدد لثه می‌شود.
 
عوامل مختلفی با ایجاد جرم دندان‌ها در ارتباط است، مثل بهداشت ضعیف دهان و دندان، روش نادرست مسواک زدن، انتخاب‌های بد غذایی، ارث و نداشتن مراقبت‌های تخصصی.
 
حفظ بهداشت دندان‌ها رمز پیشگیری از ایجاد جرم می‌باشد. شما باید:
 
– دندان‌هایتان را با یک خمیردندان خوب روزی دو بار مسواک بزنید. از یک مسواک نرم استفاده کنید که برسی نرم و صاف داشته باشد. مسواک را با زاویه ۴۵ درجه از خط لثه‌تان نگه دارید.
 
– حتماً زبانتان را هم مسواک بزنید زیرا زبان به رشد باکتری‌هایی که منجر به ایجاد جرم می‌شود کمک می‌کند.
 
– به طور منظم برای تمیز کردن دندان‌ها و لثه‌هایتان از نخ دندان استفاده کنید.
 
علاوه بر بهداشت منظم دندان‌ها، می‌توانید از بعضی روش‌های طبیعی هم برای از بین بردان جرم دندان استفاده کنید. یادتان باشد، وقتی جرم دندان‌هایتان با موادمعدنی ترکیب شود، دیگر برداشتن آن از روی دندان‌ها بسیار دشوار است. ولی اگر به صورت منظم جرم روی دندان‌ها را از بین ببرید، می‌توانید از بروز پوسیدگی‌های دندان در دراز مدت جلوگیری کنید.       anasr121.mihanblog.comanasr121.mihanblog.comanasr121.mihanblog.com

آیا جرم گیری دندان را خراب میکند؟

این موضوع  کاملا اشتباه است و با ریشه یابی علت این نوع افکار پی خواهیم برد که چرا چنین اشتباهی میکنیم .

 جرم های تشکیل شده بر روی دندان به مرور لثه را خراب کرده و خود جایگزین میشود . این امر چون به مرور اتفاق میفتد و بیمار متوجه عقب نشینی لثه نمیشود و لثه ای که عقب نشینی کرده با جرم جایگزین میشود فضای خالی که بین دندانها در اثر عقب نشینی لثه هم که ایجاد میشود از دید بیمار پنهان میماند . موقعی که بیمار برای جرم گیری مراجعه میکند وقتی این جرم ها را تمیز میکنیم لثه تحلیل رفته در معرض دید بیمار قرار میگیرد و چنین احساسی بدست می دهد که جرم گیری باعث از بین رفتن لثه شده است  در صورتی که تمام این اتفاقات قبلا صورت گرفته بوده ولی از دید بیمار پنهان بوده است .

با این توضیحاتی که دادم امیدوارم مطمئن شده باشید که تمام این بلایا به علت جرم بوده که بر سرتان میاید نه جرم گیری …. و این جرم گیری است که از ادامه روند تخریب لثه جلوگیری میکند .


 
در زیر به ۱۰ روش طبیعی برای از بین بردن جرم دندان اشاره می‌کنیم:
 

۱- روغن‌کشی
 
روغن‌کشی یک روش بسیار قدیمی است که به
سلامت دهان کمک کرده و جرم‌های روی دندان‌ها را هم از بین می‌برد. روغن نارگیل طبیعی برای این روش بسیار عالی است زیرا سرشار از اسید لائوریک است که خاصیت ضدالتهابی و ضدمیکروبی دارد.
 
یک تحقیق که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفت، پیشنهاد می‌کند که روغن‌کشی با روغن نارگیل برای کاهش ایجاد جرم دندان بسیار موثر است.
 
۱) یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل طبیعی را در دهانتان بریزید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را در دهانتان بچرخانید و به همه قسمت‌های آن برسانید.
۲) آن را بیرون بریزید. به هیچ عنوان آن را غرغره نکنید یا قورت ندهید.
۳) دندان‌هایتان را مثل همیشه مسواک بزنید.
۴) این کار را هر روز صبح قبل از صبحانه تکرار کنید.
 
بعلاوه بر اینکه می‌توانید روزانه چند قطره روغن نارگیل را هم روی لثه‌هایتان ماساژ دهید. روغن‌کشی را می‌توانید با روغن کنجد گرم هم انجام دهید.
 
۲- جوش‌شیرین
 
جوش‌شیرین که بیکربنات‌سدیم هم نامیده می‌شود، روش خانگی عالی برای از بین بردن جرم دندان‌هاست. این ماده اسید را در دهان خنثی کرده و درنتیجه میزان باکتری‌های مضر را در دهان کم می‌کند. همچنین به سفید کردن دندان‌ها کمک می‌کند.
 
در تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ انجام گرفت، مشخص شد که خمیر جوش‌شیرین یا پودر آن به طور بسیار موثرتری نسبت به سایر محصولات موجب از بین رفتن جرم‌های دندان می‌شود.
 
– مقدار کمی جوش‌شیرین را روی مسواک خشک خود بریزید و دندان‌هایتان را با آن مسواک کنید. سپس دهانتان را با آب ولرم بشویید.
– همچنین می‌توانید، یک قاشق چاخوری نمک را با ۲ قاشق چایخوری جوش‌شیرین مخلوط کنید. مسواکتان را روی این مخلوط بزنید و سپس دندان‌ها را با آن مسواک بزنید.
– یک روش دیگر این است که یک قاشق چایخوری جوش‌شیرین را به میزان کافی آب اکسیژنه ۵ درصد مخلوط کنید تا خمیر درست شود. سپس از آن برای مسواک زدن دندان‌ها و لثه‌ها استفاده کنید.
 
هر کدام از این روش‌ها را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.
 
نکته: به میزان زیاد از جوش‌شیرین استفاده نکنید زیرا به مرور زمان موجب از بین بردن مینای دندان می‌شود.
 
۳- گواوا
 
هم میوه و هم برگ‌های گوارا عوامل فوق‌العاده ضدجرم به حساب می‌آیند که به از بین بردن جرم‌های انباشته‌شده روی دندان‌ها و لثه‌ها کمک می‌کند. بعلاوه، خاصیت ضدالتهابی و تسکینی هم دارد که به کاهش تورم و درد لثه‌ها کمک می‌کند.
 
در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ انجام گرفت، مشخص شد که عصاره برگ گوارا موجب کاهش چسبیدن جرم‌ها به دندان می‌شود.
 
– چند برگ لطیف گواوا را بشویید و آنها را به طور کامل در دهانتان بجوید. سپس بیرون بیندازید. اینکار را روزانه برای کاهش خطر ایجاد جرم روی دندان‌ها تکرار کنید.
– یک تکه گوارا نارس بردارید، روی آن نمک بپاشید و آن را آرام بجوید. اینکار را به مدت چند روز یک تا دو بار در روز تکرار کنید.
– همچنین می‌توانید از دهان‌شویی محتوی عصاره برگ گواوا استفاده کنید.
 
۴- آلوئه‌ورا
 
آلوئه‌ورا در مقابله با بیماری‌های لثه که بخاطر وجود جرم ایجاد می‌شود، بسیار موثر است. آلوئه‌ورا که آنتی‌میکروبی است، باکتری‌هایی که موجب ایجاد جرم دندان می‌شوند را از بین می‌برد. همچنین با بوی بد دهان هم مبارزه می‌کند.
 
در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ انجام گرفت، مشخص شد که آلوئه‌ورا تاثیری مشابه دهان‌شوی کلرهکسیدین بر روی جرم دهان دارد.
 
۱) آلوئه‌ورا را باز کرده و گوشت آن را بیرون آورید.
۲) گوشت میوه را مستقیم روی دندان‌ها و لثه‌هایتان بمالید.
۳) بگذارید ۱۰ دقیقه بماند، سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.
۴) اینکار را دو بار در روز انجام دهید.
 
۵- سیر
 
سیر له‌شده سالهاست که بعنوان یک درمان خانگی برای برطرف کردن دندان‌درد مصرف می‌شود. از آن می‌توان برای مقابله با میکروب‌های داخل دندان که موجب جرم می‌شوند هم استفاده کرد.
 
در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ انجام گرفت، مشخص شد که یک دهان‌شوی گیاهی که حاوی سیر، روغن درخت چای و ریحان است، ایجاد کولونی‌های میکروبی را کاهش داده که آن را به یک عامل ضدجرم تبدیل کرده است.
 
– یک قاشق چایخوری پودر سیر را با کمی روغن‌زیتون مخلوط کنید. این مخلوط را روی دندان‌هایتان بمالید، چند دقیقه صبر کنید، سپس آن را با آب ولرم شستشو دهید. اینکار را دو بار در روز انجام دهید.
 
– برای سلامت دهان و دندان همچنین می‌توانید یک یا ۲ حبه سیر را به طور روزانه بجوید. اینکار بوی بد دهان که بخاطر باکتری‌های دهان ایجاد می‌شوند را هم از بین می‌برد.
 
۶- سرکه سفید
 
سرکه سفید حاوی اسید استیک است که می‌تواند به پیشگیری از تخریب مینای دندان و همچنین جلوگیری از تجمع جرم روی دندان‌ها کمک کند. همچنین خواص آنتی‌باکتریال دارد.
 
در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ انجام گرفت، مشخص شد که درمقایسه با آب مقطر و گلیسریل، میزان قابل‌توجهی از انحلال دکستران جرم در سرکه دیده شده است.
۱) ۲ قاشق چایخوری سرکه سفید و یک قاشق چایخوری نمک را در نصف لیوان آب گرم حل کنید.
 
۲) یک یا دو بار در روز دهانتان را این مخلوط آبکشی کنید.
 
۷- پوست پرتقال
 
پوست پرتقال اغلب بعنوان سفیدکننده طبیعی دندان برای از بین بردن لکه‌های روی دادن استفاده می‌شود.
 
بعلاوه اینکه، لیمونین موجود در پوست پرتقال بدون آسیب رساندن به مینای دندانتان، جرم‌های روی دندان را از بین می‌برد. ویتامین C موجود در آن هم از رشد میکروارگانیسم‌ها روی دندان جلوگیری می‌کند.
 
۱) قبل از خواب قسمت داخلی پوست پرتقال تازه را مستقیم روی دندان‌ها و لثه‌هایتان بمالید.
۲) شستشو ندهید و بگذارید شب تا صبح بماند و صبح آن را بشویید.
۳) برای تمیز و سفید نگه داشتن دندان‌ها به میزان لازم این کار را تکرار کنید.
 
اگر پوست پرتقال تازه در دسترس ندارید، می‌توانید از پودر پوست پرتقال خشک هم استفاده کنید.
 
۸- روغن رزماری
 
اسانس رزماری بعنوان یک ضدعفونی‌کننده برای باکتری‌های دهانی عمل می‌کند. می‌تواند از ایجاد جرم و پوسیدگی جلوگیری کرده و بوی بد دهان را نیز رفع کند.
در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام گرفت، مشخص شد که عصاره گیاهی رزماری از رشد باکتری‌های دهان، فعالیت گلوکوسیل‌ترانسفراز، تولید گلوکان و ایجاد جرم جلوگیری می‌کند.
 
۱) ۲ یا ۳ قطره از اسانس رزماری را با یک قاشق غذاخوری آب یا روغن حامل مخلوط کنید.
۲) مخلوط را در دهانتان بچرخانید و اینکار را ۱۰ دقیقه ادامه دهید.
۳) آن را بیرون بریزید و به طور عادی مسواک بزنید. حواستان باشد که مخلوط را غرغره نکنید یا قورت ندهید.
۴) اینکار را روزی دو بار تکرار کنید.
 
اگر اسانس رزماری در خانه ندارید می‌توانید از اسانس مریم‌گلی یا آویشن هم استفاده کنید.
 
۹- چای سیاه
 
آب کشیدن دندان‌ها با چای سیاه بخاطر خواص آنتی‌اکسیدانی و آنتی‌میکروبی آن، می‌تواند باکتری‌های دهان را کنترل کرده و خطر ایجاد جرم را کاهش دهد. علاوه بر اینکه منبع بسیار غنی از فلوراید است.
 
این ماده معدنی به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند، کیفیت مینای دندان را تقویت کرده و توانایی باکتری‌های دهانی برا یتولید اسید که موجب پوسیدگی دندان‌ها می‌شود را کاهش می‌دهد.
 
در یک تحقیق که در سال ۲۰۱۱ انجام گرفت، چای سبز ایرانی غنی‌شده با فلوراید و چای سیاه، خواص آنتی‌باکتریال دارند.
۱) یک عدد چای کیسه‌ای سیاه را در یک فنجان آب داغ بیندازید و بگذارید ۵ دقیقه بماند.
۲) کیسه را فشار دهید تا همه محتوی فلوراید آن خارج شود سپس آن را بیرون بیندازید.
۳) بگذارید چای سرد شود، سپس آن را بعنوان مایع دهان‌شوی استفاده کنید.
۴) اینکار را روزی یکبار تکرار کنید.
 
۱۰- پنیر
 
پنیر به تولید بزاق آلکالین که اسید جرم (پلاک) را خنثی می‌کند، کمک می‌کند. همچنین لایه‌ای محافظ دور دندان‌هایتان ایجاد می‌کند که اسید باکتری جرم را دور نگه می‌دارد. بعلاوه، حاوی کلسیم و فسفات است که به تجدید موادمعدنی دندان‌هایتان کمک می‌کند.
 
در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام گرفت، مشخص شد که پنیر بدون قند اضافه می‌تواند با افزایش کلسیم و فسفات در جرم دندان، از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.
یک تکه پنیر سفت بعد از غذا بخورید تا از ایجاد جرم روی دندان‌ها جلوگیری کنید.
 
نکاتی دیگر
 
– برای تحریک غدد بزاقی‌تان، غذاها پرادویه بخورید. بزاق به تمیز نگه داشتن دهان و لثه‌ها کمک می‌کند و درنتیجه از بروز بیماری‌های لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.
 
– یک ساعت بعد از خوردن غذا، یک سیب سفت گاز بزنید. اینکار دندان‌هایتان را تمیز کرده و لثه‌ها را هم تقویت می‌کند.
 
– خوردن انجیر هم می‌تواند دندان‌هایتان را تقویت کرده و جریان بزاق را تحریک کند. دقت کنید که آنها را خوب و کامل بجوید.
 
– مصرف غذاهای فراوری‌شده که حاوی قند و نشاسته هستند را محدود کنید. باکتری‌های دهانی از قند موجود در غذاهایی که می‌خورید تغذیه می‌کنند.
 
– حداقل سالی یکبار دندان‌هایتان را نزد متخصص جرم‌گیری کنید.
 
 
منبع: العالم


Online cialis
شنبه بیست و پنجم خرداد 1398 06:26 ق.ظ

Nicely put. Thanks!
cialis generico en mexico recommended site cialis kanada purchase once a day cialis cialis en mexico precio trusted tabled cialis softabs cialis from canada price cialis wal mart pharmacy tadalafil 10 mg cialis sale online cialis 30 day sample
http://tiatiale.strikingly.com/
جمعه بیست و چهارم خرداد 1398 04:20 ب.ظ

Nicely put, Regards.
prix cialis once a da price cialis per pill cialis for daily use get cheap cialis chinese cialis 50 mg when can i take another cialis 5 mg cialis coupon printable cialis reviews we like it cialis soft gel prix de cialis
http://eninqui.strikingly.com/
جمعه بیست و چهارم خرداد 1398 01:47 ق.ظ

Kudos. Plenty of information.

cialis sans ordonnance cialis lowest price cialis dosage recommendations prix de cialis click now cialis from canada only best offers 100mg cialis cost of cialis cvs cialis with 2 days delivery we choice cialis uk buy online cialis 5mg
Cialis generic
پنجشنبه بیست و سوم خرداد 1398 12:08 ب.ظ

Thank you! I value this.
fast cialis online we use it cialis online store how much does a cialis cost can i take cialis and ecstasy enter site natural cialis fast cialis online weblink price cialis cialis prices cialis generico en mexico generic cialis with dapoxetine
http://sorpspecar.strikingly.com/
چهارشنبه بیست و دوم خرداد 1398 10:08 ب.ظ

You said it very well.!
cialis prices cilas cialis 200 dollar savings card cialis vs viagra generic for cialis cialis rckenschmerzen cialis generic cialis generico postepay cialis australia org we use it 50 mg cialis dose
cialisvie.com
دوشنبه بیستم خرداد 1398 10:59 ب.ظ

Amazing write ups. Kudos.
cipla cialis online generic cialis with dapoxetine cialis side effects chinese cialis 50 mg price cialis per pill cialis dosage amounts tadalafil 20mg cialis sale online venta cialis en espaa cialis en mexico precio
cialisvie.com
یکشنبه نوزدهم خرداد 1398 05:18 ب.ظ

Thanks, I appreciate it!
where to buy cialis in ontario cialis efficacit legalidad de comprar cialis estudios de cialis genricos order cialis from india generic cialis at walmart cialis 5 mg effetti collateral buy cialis online nz side effects for cialis how to buy cialis online usa
http://cialisvie.com/
شنبه هجدهم خرداد 1398 11:39 ق.ظ

Wow many of great data!
cialis super kamagra purchase once a day cialis ou acheter du cialis pas cher cialis 20 mg cut in half compare prices cialis uk cialis en 24 hora cialis 5 effetti collaterali cialis baratos compran uk cialis 20mg generic low dose cialis
how long does it for viagra to work
جمعه هفدهم خرداد 1398 09:56 ب.ظ

This is very interesting, You are an overly professional blogger. I've joined your rss feed and look ahead to seeking extra of your magnificent post. Additionally, I have shared your website in my social networks
http://www.mindywenderfitness.com/1198211646/
سه شنبه سوم اردیبهشت 1398 02:28 ق.ظ
スーパーコピーブランド業界の人気ブランド腕時計、バッグ、財布N品が大集合。弊社ではメンズとレディース
http://www.physiokinetics.gr/podilasia
سه شنبه سوم اردیبهشت 1398 02:28 ق.ظ
韓国スーパーコピーブランドコピープラダPRADAコピー財布国内代引き通販販売専門送料無料
http://canadiantousapharmacy.com/
شنبه بیست و چهارم فروردین 1398 05:59 ق.ظ

Reliable stuff. Kudos.
canadian pharmacy viagra brand canadian online pharmacies rated canadian pharmacies-24h canadian drugstore trust pharmacy of canada canadian pharmacy king reputable canadian prescriptions online canada online pharmacies buy viagra online usa good canadian online pharmacies
http://www.allfresco.ru
یکشنبه هجدهم فروردین 1398 09:04 ق.ظ
ルイヴィトンコピー,ブランド偽物,シャネルコピー,ブランド激安通販
Cialis canada
جمعه شانزدهم آذر 1397 11:07 ق.ظ

Truly quite a lot of very good data.
cialis generico lilly tadalafil 5mg achat cialis en europe prices for cialis 50mg cialis super kamagra when can i take another cialis buy cialis online nz tadalafil 20 mg walgreens price for cialis purchase once a day cialis
Cialis pills
پنجشنبه پانزدهم آذر 1397 03:55 ب.ظ

Valuable material. Kudos!
brand cialis generic viagra or cialis brand cialis generic acheter cialis kamagra cialis tablets australia cialis en mexico precio only now cialis for sale in us cialis billig generico cialis mexico generic cialis review uk
buy cheap cialis in canada
چهارشنبه چهاردهم آذر 1397 08:07 ب.ظ

Point clearly used!.
prezzo di cialis in bulgaria click here cialis daily uk cialis 30 day trial coupon cialis generico lilly buy online cialis 5mg cost of cialis per pill comprar cialis navarr tadalafil 20mg buy original cialis only best offers 100mg cialis
buy cheap cialis coupon
چهارشنبه چهاردهم آذر 1397 06:04 ق.ظ

Kudos, A lot of forum posts!

cialis uk 5 mg cialis coupon printable click here take cialis cialis coupons printable buy cialis online legal effetti del cialis chinese cialis 50 mg tesco price cialis bulk cialis cialis 30 day sample
buy cialis online cheap
سه شنبه سیزدهم آذر 1397 06:44 ب.ظ

Seriously plenty of good information.
cialis great britain cialis e hiv click here cialis daily uk cialis 5 effetti collaterali cialis for bph buy cialis online legal cialis generic tadalafil buy canadian discount cialis we choice free trial of cialis cialis authentique suisse
Generic cialis
سه شنبه سیزدهم آذر 1397 07:37 ق.ظ

Whoa plenty of useful advice.
safe site to buy cialis online cialis generico online cialis 5 mg para diabeticos cialis soft tabs for sale dose size of cialis precios cialis peru cialis daily new zealand buy online cialis 5mg generic cialis soft gels generic for cialis
Cialis 20 mg
دوشنبه دوازدهم آذر 1397 07:40 ب.ظ

You actually stated this effectively.
cialis en mexico precio how to buy cialis online usa online cialis achat cialis en itali cialis 30 day trial coupon non 5 mg cialis generici generic cialis soft gels cialis tablets for sale price cialis best cialis coupons
Buy cialis online
دوشنبه دوازدهم آذر 1397 07:16 ق.ظ

Nicely put. Thanks.
cialis dosage amounts cialis professional from usa buy cialis cheap 10 mg cialis price in bangalore cialis venta a domicilio cialis 100mg suppliers we choice cialis pfizer india il cialis quanto costa cialis generic tadalafil buy cialis with 2 days delivery
buy cialis online cheap
یکشنبه یازدهم آذر 1397 07:12 ب.ظ

Whoa quite a lot of helpful info.
cialis online viagra or cialis cialis prices in england cialis 20mg prix en pharmacie usa cialis online cialis in sconto cialis free trial cialis price in bangalore cialis in sconto cialis generico en mexico
Cialis online
یکشنبه یازدهم آذر 1397 06:45 ق.ظ

Many thanks! I enjoy it!
online cialis comprar cialis 10 espa241a generic cialis pill online buy generic cialis buy original cialis viagra vs cialis cialis coupon cialis professional from usa tadalafil 5mg how to buy cialis online usa
buy generic cialis
شنبه دهم آذر 1397 07:30 ب.ظ

Superb content. Thanks a lot!
cialis for sale in europa viagra vs cialis cialis savings card sialis cialis para que sirve cialis 5 mg buy click here cialis daily uk cialis for sale cialis professional yohimbe cialis online napol
buy cialis pills online
شنبه دهم آذر 1397 06:23 ق.ظ

You said it nicely.!
we use it cialis online store acheter cialis kamagra tadalafil 10 mg comprar cialis 10 espa241a does cialis cause gout cialis from canada acheter cialis meilleur pri online cialis buy online cialis 5mg cialis daily reviews
Cialis prices
جمعه نهم آذر 1397 07:06 ب.ظ

With thanks! Lots of info!

only now cialis 20 mg import cialis cialis lilly tadalafi cialis with 2 days delivery buy brand cialis cheap cialis italia gratis cost of cialis per pill generic cialis at the pharmacy cialis 30 day sample cialis cost
buy tadalafil online
جمعه نهم آذر 1397 07:19 ق.ظ

Wow many of fantastic info.
acheter cialis kamagra acheter cialis meilleur pri cialis 5 effetti collaterali cialis canadian drugs brand cialis nl rx cialis para comprar cialis taglich viagra vs cialis vs levitra online prescriptions cialis cialis lowest price
Buy cialis online
پنجشنبه هشتم آذر 1397 08:26 ق.ظ

Nicely put, With thanks.
cialis para que sirve buy cialis cheap 10 mg we choice free trial of cialis cialis online napol get cheap cialis buy online cialis 5mg cialis from canada cialis preise schweiz generic for cialis costo in farmacia cialis
buy tadalafil
چهارشنبه هفتم آذر 1397 07:34 ب.ظ

With thanks. An abundance of stuff!

cialis en mexico precio cialis price thailand buy brand cialis cheap acquistare cialis internet low dose cialis blood pressure compare prices cialis uk does cialis cause gout buy cialis online cheapest cialis great britain only here cialis pills
Buy cialis online
دوشنبه نهم مهر 1397 05:19 ق.ظ

You said it nicely.!
sialis when will generic cialis be available cialis coupons prices for cialis 50mg generic cialis review uk cialis price in bangalore we like it cialis soft gel cialis 200 dollar savings card cialis italia gratis cialis per paypa
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 60
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو