تبلیغات
بچه شمرون - امامزاده صالح تجریش

شمرون ، شمیران و معرفی محله های شمیران،مذهبی ، علمی ، پزشکی ، آموزشی ، کامپیوتر

امامزاده صالح تجریش

نویسنده :ع.ا نصر
تاریخ:سه شنبه هفتم خرداد 1392-05:54 ب.ظ

 www.anasr121.mihanblog.com بچه شمرون

بارگاه امامزاده صالح میان 330 زیازتگاه تهران، جزء چند امامزاده ای است که همواره بیشترین زائر را به درگاه خود می خواند. این بارگاه مقدس مدفن ذریه پاک رسول الله حضرت صالح ابن موسی الکاظم علیه السلام است که بنا بر قول مشهور و با استناد به کتب "ریاض الانساب" ، "کنز الانساب" ، "ناسخ التواریخ" ، "حیاه الامام موسی بن جعفر" و بسیاری دیگر از کتب تاریخی، فرزند بلافصل امام هفتم شیعیان حضرت امام موسی الکاظم علیه السلام و برادر امام علی ابن موسی الرضاء علیه السلام به شمار می رود.

امام زاده صالح از جمله سادات عالی رتبه و از امام زادگان صحیح النسبی است که بعد از شنیدن خبر ولیعهدی امام رضا علیه السلام و در اواخر قرن دوم از عراق به سمت ایران کوچ می کند و از سمت «کَره رود » رو به ولایت شمیران نهاد و چون به موضع تجریش رسید در باغ گلشن زیر درخت چنار بزرگی نزدیک چشمه ساری ایشان را به شهادت رساندند. پیکر پاکش در قریه تجریش و کنار همان چنار کهنسال به خاک سپرده شد.

امام‌زاده صالح آن گونه که از کتیبه بالای سردر صحن بر می آید، از پسران حضرت موسی بن جعفر و برادر امام هشتم (ع‌) است‌. 
    بنای بقعه اصلی شامل ساختمان چهارگوش بزرگ و مستحکمی با دیوارهای قطور است که فضای درونی آن تقریباً ۶/۵ مترمربع مساحت دارد. وضع طاق نماها و معماری ساختمان و پوشش آن از معماری بناهای قرن هفتم و هشتم هجری است‌. 
    ایوان ورودی و رواق در سمت شمال حرم واقع است و بالای حرم در رواق، لوح مستطیل خشتی کاشی کاری شده است که تاریخ ۱۲۱۰ هجری قمری، را برخود دارد و نام فتح‌علی شاه بر آن حک شده است‌. هلاکو میرزا فرزند فتح‌علی‌شاه قاجار در سال ۱۲۱۰ ه.ق، بانی تعمیرات و تزئینات آن شد. 
    گنبد کاشی کاری شده بقعه در سال ۱۳۳۸ ، در آخرین سال عمر مرحوم حسن فداکار با هزینه شخصی تعمیر و کاشی کاری مجدد شد. 

  www.anasr121.mihanblog.com بچه شمرون www.anasr121.mihanblog.com بچه شمرون www.anasr121.mihanblog.com بچه شمرون

عکس امروزی امامزاده صالح(ع)

شهدای جنگ و شهید شهریاری درامامزاده صالح تجریش


عکسهای امامزاده صالح  به ترتیب قدمت و در زیز عکس قدیمی از چنار امامزاده

 www.anasr121.mihanblog.com بچه شمرون

گنبد کاشی کاری شده بقعه در سال ۱۳۳۸ ، در آخرین سال عمر مرحوم حسن فداکار با هزینه شخصی تعمیر و کاشی کاری مجدد شد. 

 صحن و حیاط این بقعه گورستان عمومی بود و در بیست سال اخیر اثر گورها را از بین برده‌اند و فقط تعداد محدودی از سنگ قبرها را باقی گذاشته‌اند. ازجمله سنگ قبر محمدولی خان تنکابنی (سپهسالار اعظم). گفته می‌شود که سر این امامزاده در این آرامگاه مدفون است و بدن وی نیز در آرامگاهی با نام مشابه (واقع در میدان عالی قاپو اردبیل) آرمیده‌است.
    محوطه امام‌زاده صالح پیش از تغییر فضای خیابانی تجریش محوطه‌ای کاملاً محصور شده همچون، دیگر زیارتگاه‌های ایران بود که چنار قطوری که به ثیت میراث فرهنگی نیز رسیده بود در میان حیاط آن جلوه خاصی داشت‌. راه ورودی زیارتگاه از بازار امکان پذیر بود. 

چنار امامزاده صالح کهنسال ترین چناری است که تاکنون دیده شده است. این چنار حتی اعجاب مسافرین خارجی را نیز بر می انگیخته است. چنانکه دیالافوا در سفرنامه اش در ایران به سال 1881م دربارۀ این درخت می نویسد:

در مسجد (بقعۀ امامزاده صالح) تجریش چنار عجیب و غریبی است که کمتر نظیر آن در دنیا پیدا می شود.. قطر فوق العاده آن را نمی توان دقیقاً با رقم معین کرد. تقریباً محیط آن به پانزده متــر می رسد. هریک از شاخه های آن مانند تنه درخت کهنسالی در بالای بنای مسجد و سایر اطراف سر به آسمان کشیده است . این درخت عده کثیری را در سایة خود پناه می دهد. مؤمنین در زیر آن نماز می خوانند.. مکتبدار اطفال را در آن جا جمع کرده درس می دهد. قهوه چی سماور و استکان و لوازم خود را در درون آن قرار داده است. سقا هم کوزه های پر آب خود را در گوشه ای از تنه گذارده است.

 

  www.anasr121.mihanblog.com بچه شمرون

چنار کهنسال امامزاده صالح که چند سال قبل قطع شد

 

یادش بخیر یادمه که در بخش شمالی چنار خالی بود و دکه کفاشی بود. کمی پائین تر  در جایی که امروزه درب اصلی حرم است درخت بزرگ زبان گنجشکی هم بود که در زیرش قهوه خانه ای وجود داشت.
بعد ها که اداره اوقاف امامزاده را به کنترل خود در آورد  قهوه خانه و درخت زبان گنجشک را برچیدند و چنار معروف را کوچک کردند ومحوطه امامزاده را درست کردند. پس از سیل اوایل انقلاب کلاً محوطه امامزاده را به صورت فعلی در آوردند. 

در این عکس چنار و بخشی از قهوه خانه و جوی قنات آن پیداست . و در ضلع شرقی این حوض و بالای سکو در مخوطه پشت سر مردی که لب خوض نشسته است محل کبوتران بود و مردم از درب کوچکی که در همین بخش شرقی قرار داشت از جند مغازه بیرون درب گندم و ارزن می خریدند و به کبوتران می دادند. یاد دوستان آن روزها بخیر.!  

در عکس زیرین باقی مانده چنار پس از انقلاب و قبل از سیل تجریش می باشد

 www.anasr121.mihanblog.com بچه شمرون.

جهت دیدن عکس های تجریش قدیم و سیل بر روی  جمله زیر کلیک کنید

عکس های تجریش قدیم و سیل معروف تجریش

    پس از  سیل تجریش وتغییر شکل میدان سر پل تجریش و ایجاد فضاهای جدید، زیارتگاه از حصار دیوارها درآمدحرم امام زاده دارای سه ورودی است. ورودی اول در سمت میدان تجریش، ورودی دوم در سمت بازار و ورودی سوم نیز در قسمت شرقی قرار دارد. هر روزه زائران بسیاری برای زیارت این امام زاده بزرگوار به تجریش می آیند. و درخت چنار آن نیز قطع شد. در حال  حاضر، محوطه بارگاه گنبد را نوسازی کرده اند ودر سال های گذشته پنج شهید گمنام در حیاط امام زاده صالح (ع) به خاک سپرده و زیارتگاه عاشقان شهادت شدند. پیکر شهید راه علم و پیشرفت دکتر مجید شهریاری که توسط تروریست ها به شهادت رسید نیز در کنار این شهدا آرمیده است. بسیاری از مردم بعد از زیارت امام زاده به مزار این شهید ادای احترام می کنند.

امامزاده صالح تجریش

 بقعه و بارگاه به روایت تاریخ

 بارگاه منور حضرت صالح ابن موسی الکاظم علیه السلام یکی از پر جاذبه ترین اماکن مذهبی و یکی از با شکوه ترین امامزاده‌های ایران است که مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت از اقصی نقاط ایران و خارج از ایران به زیارتشان می‌شتابند.

می گویند درگذشته های دور به دلیل عدم دسترسی به وسیله نقلیه و صعب العبور بودن تجریش در زمستان، زایران با خود نمک می آوردند و در مسیر می پاشیدند تا راه را برای دیگر زایران باز کنند و از آن تاریخ به بعد، نمک هم جزو نذریات این بقعه شد و زایرانی که استطاعت مالی ندارند، نیازمند این نمک های نذری هستند و آنها را می گیرند و خود به کار می برند یا به فروش می رسانند.

بنای اولیه و اصلی بقعه و بارگاه سده پنجم هجری ساخته شده است،‌ که در جریان حملات مغول به ری، حدود سال 617 هجری ویران و مجدداً در سال 700 هجری، غازان خان آن را احیاء و بازسازی می کند. بعد از زمان ایلخانیان و در دوره صفویه و قاجاریه نیز بخش هایی به اصل بقعه افزوده شد.

مرحوم مصطفوی می نویسد: این بنای چهارگوش بزرگ و محکم تصور می رود مربوط به قرن هفتم هجری یا هشتم باشد. و در کنار آن درخت چنار کهنسال در آبادی بزرگ تجریش واقع می باشد. هلاکو میرزا فرزند فتحعلی شاه قاجار در سال 1210 بانی تعمیرات و تزئینات آن شده، نقاشی های آن را انجام داده است. طبق کتیبه موجود در بنا مدفن صالح برادر امام هشتم می باشد. در سال 1323 خورشیدی مرحوم حسن فداکار بانی تغییرات و نصب کاشی مجدد در گنبد آن شد.

مدخل ورودی کنونی نیز از خیرات اوست چرا که قبل از آن در ورودی از طرف غرب امام زاده باز می شد که به سمت شمال انتقال داده شد و همچنین ایوان و رواقی نیز در همین بخش شمالی در سال های گذشته افزوده شده است. در داخل حرم وسیع امام زاده، صندوقی چوبین وجود دارد که متعلق به دوران صفویه یا افشاریه است و بسیار جلب توجه می کند. ضریح نیز تماما از نقره است که از وقفیات مرحوم آقامیرزاسعیدخان، وزیر امور خارجه دوران قاجار است.

بعد از انقلاب اسلامی، گنبد بزرگتری ساخته شد که روی گنبد بالای حرم نصب شده و نیز دو گلدسته از دهه 80 به بعد به صحن اضافه شده است.

محوطه امام‌زاده صالح پیش از تغییر فضای خیابانی تجریش محوطه‌ای کاملاً محصور شده همچون، دیگر زیارتگاه‌های ایران بود که چنار قطوری که به ثیت میراث فرهنگی نیز رسیده بود در میان حیاط آن جلوه خاصی داشت‌. راه ورودی زیارتگاه از بازار امکان پذیر بود. 

پس از تغییر شکل میدان تجریش و ایجاد فضاهای جدید، زیارتگاه از حصار دیوارها درآمد و درخت چنار آن نیز قطع شد. در حال حاضر، امامزاده صالح با نرده‌های آهنی که راه ورودی به محوطه آن است و وقوع آن در کنار میدان تره بار و میوه و ترمینال اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها جلوه گذشته خود را ندارد.

مدفونین در جوار امامزاده

این امام زاده آرامگاه بسیاری از افراد عمومی و رجال سیاسی و درباری دوران قاجار بوده است. در این آرامگاه بیش از 150 نفر دفن شده اند که بسیاری از آنها افراد مشهور و معروفی بوده اند از جمله می توان به میرزانصرالله خان نائینی ملقب به مشیرالدوله اشاره کرد که فرمان مشروطیت توسط وی به ملت ابلاغ شد. وی در سال 1325 هـ.ق درگذشت و در کنار صحن امام زاده دفن شد. همچنین محمدولی خان تنکابنی ملقب به سپهسالار نیز در این قبرستان آرمیده است.

 نذر و نیاز در امامزاده

از شاخصه های این امامزاده تجریش نشین، ورودی زایران دختران جوان است که برای طلب حاجت شان، نان، پنیر، سبزی، خرما یا نمک نذر امام زاده می کنند. اما نذر نمک داستان جالبی دارد. می گویند در گذشته های دور به دلیل عدم دسترسی به وسیله نقلیه و صعب العبور بودن تجریش در زمستان، زایران با خود نمک می آوردند و در مسیر می پاشیدند تا راه را برای دیگر زایران باز کنند و از آن تاریخ به بعد، نمک هم جزو نذریات این بقعه شد و زایرانی که استطاعت مالی ندارند، نیازمند این نمک های نذری هستند و آنها را می گیرند و خود به کار می برند یا به فروش می رسانند.


وقتی اشک ها مشکل گشا می شوند

حسن حبیبی درکه ای که از قدیمی های شمیران است و خانواده اش نسل در نسل اهل شمیران بوده اند ارادت خاصی به صالح ابن موسی الکاظم علیه السلام دارد و معتقد است: مهرنوکری آقا به پیشانی اش زده شده .

حبیبی که از کودکی به آستان مقدس امامزاده صالح می آمده کرامات بیشماری از ایشان دیده است، اما موردی که هنوز هم با یادآوری آن اشک هایش سرازیر می شود مربوط به مشکلی است که چندین سال قبل برایش پیش آمد. او می گوید:

مشکلی مالی شدیدی پیدا کرده بودم و آه در بساط نداشتم از طرفی هم بدهکار بودم و باید بدهی ام را می پرداختم، چند بار از طلبکارم مهلت گرفتم و باز پول جور نشد. تا این که یک روز چهارشنبه به طلبکارم قول دادم شنبه صبح اول وقت پول را پرداخت کنم، تا روز جمعه هیچ خبری نشد، من بلند شدم لباس پوشیدم و به خانمم گفتم که می روم زیارت، وقتی از خانه بیرون می آمدم فقط 470تومان پول داشتم با دل شکسته ولی امیدوار به حرم حضرت صالح ابن موسی الکاظم علیه السلام آمدم.

حدود اذان ظهر بود که رسیدم. نماز خواندم و بعد هم نماز حضرت موسی ابن جعفر علیهماالسلام را خواندم و با زبان خودمانی شروع کردم به راز و نیاز، و مشکلم را گفتم و به آقا عرض کردم که برای شنبه صبح اول وقت قول داده ام، شما به من کمک کن که مشکلم حل شود و بتوانم سر قولم بمانم .

وقتی از حرم می آمدم بیرون بسیار سبک شده بودم و آرامش عجیبی داشتم. به خانه آمدم و ساعت 12شب یکی از آشنایانی که من به هیچ عنوان مشکل مالی ام را با او در میان نگذاشته بودم، تلفن کرد و گفت: شما پول احتیاج داشتی چرا به من نگفتی؟ من یک مبلغی پول دارم اگر بیشتر لازم داری بگو .

وقتی این خبر را به من داد خیلی منقلب شدم، گفتم: آقاجان ما از کرم شما خیلی شنیده ایم، خیلی دیده ایم، و حالا هم با تمام وجودحس کردیم. من به شما گفتم شنبه اول وقت و شما در اولین ساعات صبح شنبه پول را به من رساندید.

حبیبی در حالی که اشک می ریخت گفت: افتخار بالاتر از این می شود که اربابی صدای نوکرش را بشنود.

حدود سال 60 چند وقتی بود که قسمت نشده بود بروم مشهد زیارت آقا علی ابن موسی الرضا، مغازه یکی از دوستانم بودم ،پیرمردی آمد آنجا و من این مسئله را عنوان کردم، پیرمرد گفت: سوار ماشین شو، برو تجریش و آن جا به آقا صالح ابن موسی  بگو که از برادرشان بخواهند تو را بطلبد. بنده هم همان کار را کردم و آمدم پابوس امامزاده صالح . آن سال دو بار قسمت شد که به مشهد بروم.

 تاریخ تجریش                                     معرفی تجریش

سیل تجریش ، عکس های سیل تجریش

عکس های سیل تجریش بخش دوم

تاریخ تجریش

برای اطلاعات بیشتر  فهرست شمیران را مطالعه کنید و یا بر روی همین جمله کلیک کنید


امیرعلی
شنبه بیست و هشتم بهمن 1396 12:24 ب.ظ
مرضم چندین دکتر رفته ام ولی نتیجه نگرفته ام به سفارش دوستان چندین امامزاده رفتم از جمله امامزاده تجریش اما جواب نگرفته ام تو را خدا دعام کنید کرامات ایشان هم نصیب من هم شود.البته من اهل خوزستان دزفول هستم .مطلمسیم به دعا
سها
شنبه بیست و هشتم بهمن 1396 12:36 ق.ظ
السلام علیک یا امامزاده صالح
سلام خدمت جناب نصر وزائران بزرگوار زیارت همگی قبول درگاه الهی انشاءالله
التماس دعاااا
پنجشنبه هفتم دی 1396 11:46 ب.ظ
سی وسه سال ازخداعمرگرفتم
كلا سه چهاربار رفته بودم امامزاده صالح
تااینكه
قرارشد هفته ای یه روز برم قسمت باسخ به سوالات
این شدكه الان به لطف امامزاده صالح
هفته ای یك روزخدمت میكنم
پاسخ ع.ا نصر :
سارا
شنبه سیزدهم آبان 1396 05:06 ق.ظ
سلام من وقتی به زیارت امامزاده صالح تجریش میرم آرامش خوبی بهم دست میده و این حسو دوست دارم اما اصلا کرامتی از ایشون ندیدم و هیچ حاجتی ازم براورده نکردن من انقدری که به یه امامزاده غریب و دور افتاده در اطراف تهران ارادت دارم و حاجتمو گرفتم به امامزاده صالح اعتقادی دیگه ندارم و نا امیدم ترجیح میدم به همون امامزاده های غریب که کمتر کسی میره برم و حاجتمو بگیرم چه دنیوی چه اخروی هر چی ادم کثیف و بد ذات میره به امامزاده صالح و اثرات روحانی اونو کم میکنه حالم از بعضی ها که خیلی بد برخورد میکنن در اونجا عده ای از مردم که خیر سرشون زائرن یا تو محوطه بازارن بهم میخوره و دلیل هم دارم چون امروز که رفته بود 4 نفر زن خارجی اونجا اومده بودن من میخواستم باهاشون حرف بزنم به انگلیسی یا و بگم چادر رو که از امانات گرفته بود برعکس سرش کرده و قسمتی که باید بیفته رو سرش انداخته زمین کشیده میشه اما یه زن کوتوله و کریح خبر مرگش چادری هم بود مثل سگ پاچه گرفت میخواست منو قورت بده نزاشت من ثواب ببرم و خیلی بد برخورد کرد و خودش چادرشونو درست سرشون کرد یه عده از حرومی بدترن این زن و یه پیرزن که اونجا بود عین همون از حرومی بدتر یه مشت عقده ای ملت ایران بعضی هاشون تا یه خارجی میبینن چه زن چه مرد خودشونو میخوان جر بدن واسش عین همون موگرینی که نماینده شهوتشون براش زده بود بالا خدا لعنتشون کنه ای کاش دوباره داعش بیاد همه بداشنو نابود کنه
پاسخ ع.ا نصر : In the name of the god.hello my dear daughter .I feel what you say and agree with you.These people are bothering us all the time.You take it easy.سلام دختر گلم من چون فرمودید انگلیسی بلدید قدری به انگلیسی نوشتم .بله شما درست فرمودید.البته ازین نوع افراد در همه جا وجود دارند من مدتی هم برای تحصیل و هم امور دیگر در چند کشور مانند امریکا واروپا وبوده و همه جای دنیا همینگونه است و کم و زیاد داره.و اما اعتقادتون به امامزاده صالح ..منهم معجزه ای به شخصه زمانیکه ایام تحصیل در تجریش بودم ندیدم اما دلیل نمیشه چون من ندیدم اعتبار امامزاده کم باشه .بهر حال برایتان ارزوی سلامتی ،شادی و عاقبت بخیری دارم...و اولیاء دین وسیله اند و حاجاتتان را از خود خدا با همون زبان خودمونی انگار دوستی است که در مقابلتان قرار دارد با هاش درد دل و ازش با صمیم قلب بخواهید و حتی اگر در مکان مذهبی هم نباشید در صورتیکه خیر شما وصلاح خدا باشه براورده میشه..در پناه خدا باشید
دوشنبه یکم آبان 1396 10:15 ق.ظ
سلام
این چنار و تصا,یر دوره قاجار مربوط به امامزاده شاه میر حمزه برادار گرامی حضرت رضا ع در روستای بزم بوانات فارس است
پاسخ ع.ا نصر : شما صدر صد اشتباه می کنید لطفا از تجریشی های قدیمی که بالای شصت سال دارند سوال کنید... در تصویر قدیمی چنار در پشت مردم درب بازارچه پیداست و سمت راستش مسجد ..این عکس از سمت درب زنانه امروزی گرفته شده است.....
معصومه یزدانپناه
شنبه بیست و دوم مهر 1396 01:36 ق.ظ
باسلام.بنده بخاطر مشکل کاری و استخدامی چندین بار از شیراز به تهران آمده ام و هربار به پابوسی آقا امامزاده صالح مشرف می شوم و به غیر از خود حضرت،هیچ کسی را در تهران ندارم .لذت بخش ترین آرامش ها را در جوار ایشان دریافت کرده ام با اینکه هر بار نا امید از تهران به شیراز برگشته ام از شما خواهش می کنم برای مشکل کاری من دعا کنید خیلی محتاج دعا هستم .امیدوارم دست هیچ محتاجی به عیر از خدا نزد کسی دراز نشود.
پاسخ ع.ا نصر : ان شالله مشکلاتتان حل شود
مریم
پنجشنبه دوازدهم مرداد 1396 02:48 ب.ظ
دلم شکسته توروقران دعاکنید با شنیدن خبری خوشحال شم.خوب نیستم
آزاده
شنبه دهم تیر 1396 11:46 ب.ظ
من همه ی حرم ها و زیارتگاه ها و سقا خونه ها رو دوست دارم چون ارامش عجیبی به ادم میدن... خدا رو شکر میکنم ک با امازاده صالح آشنا شدم، ایشون چ توی حرمشون باشی و چ از راه دورصداشون کنی و با هاشون حرف بزنی... صدای ادم رو میشنون و ادم رو ارام میکنن.. من خیلی دوسشون دارم....و هر وقت نا آرام هستم امام زاده صالح بن موسی کاظم رو صدا میزنم، واقعا اروم میشم.... تا حالا کلی ازشون حاجت گرفتم... واقعا کریم و مهربون هستند.☺
پاسخ ع.ا نصر :
یکشنبه بیست و یکم خرداد 1396 11:21 ق.ظ
وقتی ازهمه جاناامیدبودم دستم راگرفت واقعا مهمانوازه امامزاده صالح خیلی مهربونه من اعتقاد عجیبی بهش دارم کلید حل همه مشکلات حل نشدنی توسط بشر
پاسخ ع.ا نصر :
سها
شنبه بیستم خرداد 1396 10:44 ب.ظ
السلام علیک یا امام زاده صالح
سلام خدمت جناب نصر و دوستان عزیزانشاءالله ک طاعات و عبادات همگی مورد قبول درگاه الهی واقع شده باشه و به حق این شبای عزیز خدا شر داعش رو کم و نابودشون کنه
آمین
پاسخ ع.ا نصر :
حسین جوادی
چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1396 02:45 ب.ظ
السلام علیک یه صالح ابن موسی الکاظم یابن باب الحوائج آقا من سرمایه ام آبرومه منو دریاب به من خانه ای کرامت فرما
سها
پنجشنبه چهارم آذر 1395 02:03 ق.ظ
السلام علیک یا امامزاده صالح
انشاءالله ک عزاداریهای جناب نصر و بقیه دوستان مقبول درگاه الهی واقع بشه
ما رو هم دعا کنید
پاسخ ع.ا نصر : ان شاالله مال هم قبول حق باشه و شما عاقبت بخیر شوید ان شالله
sara
چهارشنبه هفتم مهر 1395 04:09 ب.ظ
السلام علیک یا امازاده صالح یعنی میشه منم بطلبی بیام پابوستون تو رو بحق پدرتون باب الحوائج همه رو حاجت روا کنین بعدش ی نظری هم ب من کنین
پاسخ ع.ا نصر :
یکشنبه بیست و یکم شهریور 1395 05:20 ب.ظ
به تازگى از شهرستان امدیم تهران ودر تجریش ساكن شدیم نزرى كردم امامزاده صالح خیلى سریع مثله معجزه حاجتم براورده شد اعتقاد قلبى زیادى خدمت ایشان دارم از جلوى امانزاده كه گذر میكنم بى اختیار اشكام سرازیر میشن امیدوارم همه حاجتمندان به ارزوهاشون برسن
پاسخ ع.ا نصر :
سجاد نوروزی
پنجشنبه چهاردهم مرداد 1395 01:16 ب.ظ
سلام برای اولین بار رفتم امامزاده صالح خیلی جای خوب و باصفایی بود و فضای معنوی خاصی داشت مخصوصا اینکه دوتا از شهدای هسته ای هم اونجا به خاک سپرده شده بودند و من از این موضوع خبر نداشتم.باورم نمیشد اینقد زود نتیجه بگیرم و امامزاده صالح جوابمو بده و امید رو تو دلم زنده کنه.به پاش دعا کنید مطمئن باشید جوابتونو میده
پاسخ ع.ا نصر :
فریما
چهارشنبه سیزدهم مرداد 1395 07:53 ب.ظ
بارها و بارها درصحن سبز و متبرکش نشستم و نماز حاجت خوندم یا برای ادای نذرم در محیط معنویش به راز و نیاز نشستم
هر وقت دلم سنگین بود به زیارتش پناه بردم و به وساطتش با خدای خودم خلوت کردم
واقعا اعتقاد به لطف و کرمش دارم
انشاله همه حاجت روا شوند
پاسخ ع.ا نصر :
چهارشنبه بیست و سوم تیر 1395 06:24 ب.ظ
سلام .امامزاده صالح خیلی دوست دارم بیام از نزدیک زیارتت کنم قربونت برم
پاسخ ع.ا نصر : ان شاالله
سها
جمعه بیست و هشتم خرداد 1395 03:23 ق.ظ
السلام علیک یا امام زاده صالح
سلام خدمت جناب نصر و دوستان عزیزانشاءالله ک طاعات و عبادات همگی مورد قبول درگاه الهی واقع شده باشه،انشاءالله ک در شبهای مبارک رمضان هر وقت مشرف شدید خدمت آقا ما رو هم دعا کنید
روح مادر شهید شاد و قرین رحمت الهی
پاسخ ع.ا نصر : ان شاالله خدا حاجت همه حاجتمندان را خیر عطا کند.و به شما عاقبت بخیری عطا کند.آمین یا رب العالمین
حمدرضاسمیع
پنجشنبه ششم خرداد 1395 09:10 ب.ظ
مادرشهیدابوالفضل سمیع (حاجیه خانم ام لیلا اقوال)درتاریخ95/02/13درگذشت ضمن عرض تسلیت به فرزندانش ابوالفضل سمیع و حسین و محمدرضا
از درگاه خداوند طلب صبر خواستارم مزار مرحومه در امامزاده پنج تن لویزان است
چهارشنبه یازدهم فروردین 1395 05:42 ق.ظ
السلام علیک یا امامزاده صالح
سلام سال نو و ولادت بی بی فاطمه زهرا بر جناب نصر و زائران امامزاده صالح مباااارک باد
از طرف ما هم نایب زیاره باشید التماس دعاااااا
پاسخ ع.ا نصر : ان شاالله..برشما هم مبارک باشد
سها
سه شنبه چهارم اسفند 1394 01:51 ق.ظ
السلام علیک یا امامزاده صالح
سلام ایام فاطمیه رو ب تمام مسلمانان جهان بویژه دوستداران امامزاده صالح تسلیت میگم
التماس دعاااااااااا
پاسخ ع.ا نصر : سلام .ان شاالله عاقبت بخیر شوی
سها
دوشنبه دوازدهم بهمن 1394 02:52 ق.ظ
السلام علیک یا امامزاده صالح
خسته نباشی جناب نصر
زیارت همه ی زائران مقبول درگاه الهی
التمااااااس دعااااا
پاسخ ع.ا نصر : ممنون..الهی عاقبت بخیر شوی
چهارشنبه سی ام دی 1394 12:12 ق.ظ
اقاجان یاامام زاده صالح من رابطلبیدخیلی دلم براتون تنگ شده
سها
یکشنبه بیست و هفتم دی 1394 12:29 ق.ظ
السلام علیک یا امامزاده صالح
حاجت همه حاجتمندا رو روا کن
انشاءالله
پاسخ ع.ا نصر :
جمعه بیست و پنجم دی 1394 04:21 ق.ظ
این خانه چه زیباست ولی منزل من نیست، بی تو، دنیا دگر منزل من نیست.

پاسخ ع.ا نصر :
چهارشنبه دوم دی 1394 05:42 ب.ظ
من هرسال ازجنوب ایران ازشهراهوازهرسال برای زیارت امام زاده صالح میروم تجربش خیلی به امام زاده معتقدهستم وکمکم میکند6
پاسخ ع.ا نصر : ان شاالله حاجت روا و عاقبت بخیر شوید
جمعه ششم آذر 1394 06:49 ق.ظ
شخصی ناشناس هستم بیمارم از امامزاده صالح شفا میخواهم
الهام لطفی
شنبه بیست و پنجم مهر 1394 11:08 ق.ظ
السلام علیک یا امامزاده صالح
من برای اولین بار بود که میرفتم امام زاده اول ماه محرم پنجشنبه اونجا بودم همه ی دوستام میگفتن که بار اول که باشی حتما بی برو برگرد حاجت اگه از امام زاده صالح بخوای بهت میده اونجا نظر نمک کردم تا حالا نشنیده بودم ولی بدلم گرفتم که اگه حاجتم و بده دوباره برم پابوس امامزاده و اونجا نذرمو ادا کنم...برام دعا کنید اونجا واقعا آرامش خاصی داشت.
پاسخ ع.ا نصر : سلام دخترم ..انچیزیکه به شما ارامش خواهد داد حضور قلبتان است و احساس روحانیتی که پیدا کرده اید.هیچ وقت از خدا تند زود سریع نخواهید بلکه انچیزیکه خیر شما وصلاح خداست را بخواهید.و حضرت صالح و بقیه واسطه هستند و ان شاالله خدا هر وقت صلاحتان باشه حاجتتان روا میشه و....و توسل به اولیاه الله کار پسندیده ای است.منهم که خیلی خیلی این روزها دورم از آنجا... دلم آنجاست و بخصوص این روزها که تکیه بالا مراسم هست......ملتمس دعایتانم..یا حسین
امیر شهاب حاجیانی
سه شنبه سی و یکم شهریور 1394 01:49 ق.ظ
و قسم به وادی مقدسش هیهات
چو شنیدید شفا میدهداین آقا


گل چوبین در این خانه میدهد شفا
بجویید بلا و بیاید پیش این آقا
امیر شهاب حاجیانی
سه شنبه بیست و چهارم شهریور 1394 10:31 ب.ظ
تویی درد و تویی درمااان
تویی وصل و تویی هجرااان

منم حیرااان و سرگردااان
چه در وصل و چه در هجران
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30